Temat 4. Moja niezwykła mama. Opowieść o prawdziwym życiu.

Opowiedz nam o swojej mamie. Co jest w niej wyjątkowego? Jakie jest Twoje pierwsze wspomnienie o mamie? Jakie macie zdrobnienia dla niej? Może zorganizujesz dla niej przyjęcie niespodziankę i to sfilmujesz? Może namówisz ją żeby opowiedziała Ci o swojej pierwszej miłości i utrwalisz to z ukrytej kamery “dla potomnych” – wszystkie pomysły dozwolone – opowiedz nam o swojej mamie! 

INSPIRACJE:

Tata nigdy nie ma o niczym pojęcia. Trzeba było zapytać mamę, mama wie wszystko, co ważne.

Szczepan Twardoch, Ballada o pewnej panience

Mama to miękkie ręce, Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność, coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie. A jednak równocześnie Mama to szereg praw, niezłomnych „pójściów spać”, okropnych „proszę to włożyć”, Mama to szorowanie ostrym ręcznikiem, to godziny odmierzone, żywot przyjemny, życzliwy, słoneczny, ale bez niespodzianek i zanadto świątobliwy.

Melchior Wańkowicz, Ziele na kraterze

Mama potrafi człowieka podejść lepiej niż niejeden szpieg.

Jon Bauer, Kamyki w brzuchu

Mama rozumie bicie Twojego serca, nawet gdy Ty nie umiesz zinterpretować dźwięku. Uważa Cię za wspaniałą, gdy samej wydaje ci się, że nie jesteś godna miłości. Koi wątpliwości, które niszczą Twoją duszę. Od Twojego pierwszego oddechu okazuje bezwarunkową miłość.

Brittainy C. Cherry, Eleanor & Grey

Pytania/Zadania, które pomogą Ci zacząć:

Za co najbardziej cenisz swoją mamę? Opowiedz o tym.

Zrób wywiad z mamą, co uważa za najlepsze w byciu mamą.

Zrób relację z życia mamy, za co najbardziej ją kochasz.

Dla dziewczyn:

Wyobraź sobie siebie za 15 lat. Jesteś mamą. Nagraj relację z twojej zabawy z dziećmi.