Temat 1. Mój mąż/moja żona marzeń. Jak stać się wymarzoną kandydatką dla tego jedynego? Jak stać się wymarzonym kandydatem dla tej jedynej? I jak to zrobić by dorosnąć do tej roli?

Opowiedz nam o swojej żonie / swoim mężu marzeń. Jakie cechy są dla Ciebie istotne? Co robisz, sam żeby stać się dla kogoś w przyszłości dobrą żoną / mężem? Opowiedz o tym czego szukasz w drugiej osobie. Skąd się biorą twoje oczekiwania? Jakie dylematy pojawiają się kiedy ideały zostaną porównane z rzeczywistością? Co dla Ciebie znaczy: empatia, egocentryzm i jego przezwyciężanie, altruizm, narcyzm, podwójne standardy (dla siebie jedne a na zewnątrz inne) ?

INSPIRACJE:

To co Ty wnosisz do małżeństwa jest bezpośrednio związane z tym, co z niego wynosisz.

Mark Gungor

Skup się na pozytywnych cechach swojej żony/męża. Nawet jeśli oznacza to zorganizowanie ekipy poszukiwawczej by jakieś znaleźć.

  Mark Gungor

W rzeczywistości, w szczęśliwym związku ludzie mają postawę “Jak mogę tobie pomóc? Jak mogę wzbogacić twoje życie?”

Gary Chapman

Miłość nie jest uczuciem – jest sposobem zachowywania się. Uczucia pojawiają się po zachowaniu, dlatego uczucie miłości pojawia się, gdy nasze zachowania są pełne miłości.

Gary Chapman, 5 języków miłości dla singli

Sekretem stworzenia udanego związku nie jest znalezienie odpowiedniej osoby, lecz stanie się osobą, której poszukują inni.

Anonim

Pytania/Zadania, które pomogą Ci zacząć: 

Które z twoich cech, które już masz, są przydatne do zbudowania udanego związku?

Czy znasz jakieś małżeństwo, które uważasz za naprawdę udane? Zapytaj ich o ich sekret udanego związku.

Ja jako żona, ja jako mąż – wyobraź sobie siebie za 15 lat, w związku małżeńskim i nagraj relację ze swojego życia.